account arrowhead-down arrowhead-up mobile-menu search sm-bold-x x-skinny-rounded x-skinny arrowhead-right social-facebook social-googleplus social-instagram social-linkedin social-pinterest social-qzone social-renren social-tencent social-twitter social-vkontakt social-weibo social-youku social-youtube
  به ما کمک کنید وب سایتمان را بهبود ببخشیم
  برای ارزیابی بازدید شما، به چند پرسش کوتاه پاسخ دهید.

  زیبایی زندگی را ضبط کنید

  دستگاه Xperia™‎ شما با یک دوربین Motion Eye™‎ جدید عرضه می‌شود. دوربینی که به شما اجازه ضبط زندگی به روش‌هایی را می‌دهد که سایر تلفن‌های هوشمند نمی‌توانند آن را انجام دهند. این دوربین با استفاده از فناوری و دانش عملی از دوربین‌های بدون آینه با قاب کامل α™‎ از Sony و دوربین‌های جمع‌وجور Cyber-shot™‎ ساخته شده است که به شما هر بار اجازه گرفتن عکس و ضبط ویدیو به صورت شفاف و با جزئیات زنده حتی در موقعیت‌های با نور فوق‌العاده کم یا نور پس‌زمینه را می‌دهد.

  دوربین جدید Motion Eye™‎

  دوربین جدید Motion Eye™‎ دارای مقدار تأثیرگذاری فناوری از جمله Exmor RS™‎ حافظه پشته‌ای جدید برای حسگر تصویر همراه، لنزهای Sony G با طراحی جدید و برنده جایزه و BIONZ™‎ جدید برای پردازشگر تصویر همراه است. همه این موارد را با فوکوس خودکار هیبرید پیش‌بینی کننده فوق‌العاده سریع و پيکسل‌های بزرگ‌تری ترکیب کنید که جزئیات و نور بیشتری را ضبط می‌کنند و شما دوربینی دارید که هر لحظه را پیش‌بینی می‌کند و به شما در ضبط بهتر و سریع‌تر آن لحظه‌های دقیق نسبت به گذشته کمک می‌کند.

  واقعی

  پیش از 4K HDR، فیلم‌های شما هرگز اینقدر واقعی به نظر نمی‌آمدند! چه از آسمان در سرخی غروب فیلم بگیرید چه از صحنه‌ای خیره‌کننده در سفرتان به کوهستان، ویدیوی 4K HDR دنیا را با کنتراست، جزئیات و رنگ‌هایی تصویربرداری می‌کند که هرگز نظیر آن را به چشم ندیده‌اید. تنها کاری که لازم است انجام دهید ضربه زدن روی HDR در صفحه‌نمایشتان است، و دیگر همه‌چیز آماده است. با صفحه‌نمایش سازگار با 4K HDR، می‌توانید جادو را از نو زنده کنید و تجربه خود را با افرادی که دوستشان دارید به اشتراک بگذارید.

  راهنمای کاربر را برای یادگیری بیشتر درباره چگونگی ضبط ویدیوها در حرکت فوق‌العاده آهسته بررسی کنید.

  فوق‌العاده کند بسیار خوب است

  ضبط ویدیوها در تصویر فوق‌العاده آهسته

  با دوربین Motion Eye™‎ می‌توانید ویدیوهای حرکت آهسته با ۹۶۰ فریم بر ثانیه با کیفیت بالا ضبط کنید. می‌توانید انتخاب کنید که یک ویدیوی فوق‌العاده آهسته یک قسمتی ضبط کنید یا در حین فیلمبرداری با سرعت عادی، لحظه‌ای را در حرکت فوق‌العاده آهسته ضبط کنید. همچنین می‌توانید یک ویدیو را با سرعت آهسته ضبط کنید و برای اعمال جلوه‌های حرکت آهسته برای قسمت‌های انتخابی، پس از ضبط آن را ویرایش کنید. فراموش نکنید که برای داشتن بهترین کیفیت حرکت فوق‌العاده آهسته، در شرایط نور خوب ضبط کنید.

  ضبط ویدیوها در تصویر فوق‌العاده آهسته

  هرگز لحظه‌ای را از دست ندهید

  گاهی اوقات اتفاقات به قدری سریع روی می‌دهند که به سادگی نمی‌توانید سریع واکنش نشان دهید. حتی در زمانی که دوربین در دستتان آماده است. نگران نباشید! اگر یک شئ در حال حرکت باشد، ویژگی ضبط پیش‌بینی‌کننده تشخیص می‌دهد و سپس به طور خودکار شروع به گرفتن عکس پی در پی قبل از فشار دادن دکمه شاتر می‌کند. نتیجه تا سقف چهار تصویر ضبط شده قبل از گرفتن عکس واقعی است.

  می‌توانید تنظیمات را در حالت خودکار برتر نیز تنظیم کنید.

  اجازه دهید فناوری شما را هدایت کند

  از نماهای پانوراما گرفته تا عکس‌های کلوزآپ. بهترین کارآیی حالت «خودکار فوق‌العاده» در شرایطی است که نور محیط خوب باشد و فقط بخواهید بدون این که تنظیمات را به طور دستی تغییر دهید، نتایج باکیفیتی بگیرید. این حالت همچنین برای شرایطی خوب است که سوژه‌ها با سرعت زیادی حرکت کنند و شرایط رو به تغییر باشد یا اتفاقات زیادی در اطراف شما رخ بدهد و نخواهید چیزی را از دست بدهید.

  داشتن کنترل خلاقانه کامل

  حالت دستی برای شرایطی مناسب است که می‌خواهید کنترل شما روی تصویر نهایی خلاقانه‌تر باشد و وقت کافی برای ایجاد تصویر مناسب دارید. به همین دلیل است که حالت دستی برای ضبط در موقعیت‌های با نور کم یا نور پس‌زمینه ترجیح داده می‌شود.

  نکات و ترفندها

  برخی نکات و ترفندها در خصوص استفاده هر چه بیشتر از دوربین Xperia™‎ و بهبود مهارت‌های کاربر در بخش زیر آمده است.

  فوکوس بیشتر و تاری کمتر

  زمان گرفتن کلوزآپ یا عکس‌های منظره، روی صفحه برای تنظیم فوکوس روی یک ناحیه خاص یا برای تنظیم یک فاصله فوکوس خاص ضربه بزنید.

  • مطمئن شوید که لنز تمیز باشد. حتی کوچک‌ترین اثرهای انگشت یا یک کثیفی کوچک می‌تواند کیفیت عکس را کاهش دهد.
  • اگر مشکل تاری عکس دارید، بررسی کنید کاور تلفن هوشمند روی فلاش یا لنز را نپوشانده باشد.
  • به جای ضربه زدن روی دکمه شاتر روی صفحه نمايش، از کليد دوربين مخصوص استفاده کنید. با این کار، دستگاه پیش از گرفتن عکس، ثابت نگه داشته می‌شود.
  • با استفاده از عملکرد تايمر دوربين، از تکان خوردن دوربين هنگام گرفتن عکس جلوگیری کنید.
  • سعی کنید از یک سه‌پایه برای بهینه‌سازی تصویر و تثبیت فیلم استفاده کنید.
  • کليد دوربين را تا نصفه فشار دهید و تلفن هوشمند را به اطراف حرکت دهید و به دنبال نقطه‌ای بگردید که تصویر داخل فوکوس قرار گیرد. پس از تنظیم فوکوس، فریم گرد به رنگ آبی درمی‌آید.

  کیفیت بالا در نور کم

  • در حالت «دستی» ضبط کنید و تنظیمات سرعت شاتر (SS)، مقدار نوردهی (EV) یا توازن سفیدی (WB) را تنظیم کنید.
  • از تنظیمات فلاش مختلف که در همه سه حالت عکس‌برداری در دسترس هستند، استفاده کنید. این موارد مخصوصاً در شرایط کم نور یا در صورت وجود نور زمینه مفید هستند.
  • دوربین را ثابت نگه دارید. تلفن هوشمند خود را روی سطح محکمی قرار دهید و یا حتی بهتر این که از سه‌پایه و تايمر دوربين استفاده کنید.
  • در حالت دستی ضبط کنید و ISO یا سطح شدت نور را از ۵۰ تا ۳۲۰۰ تنظیم کنید.

  با دوربین خود آشنا شوید

  «ردیابی شئ» را فعال کنید. زمانی که یک سوژه را روی صفحه لمس می‌کنید، دوربین آن را برای شما دنبال می‌کند.

  • حالت‌ها و تنظیمات اصلی را پیش از استفاده کشف کنید و به «کتابچه راهنمای کاربر» رجوع کنید. به عمل کار برآید!
  • حتی اگر صفحه دستگاه قفل باشد، می‌توانید دوربین را بلافاصله فعال کنید. کافی است کلید دوربین را به مدت طولانی فشار دهید تا آماده شروع شوید.
  • تنظیم شروع سریع را انتخاب کنید تا دوربین بلافاصله مثلاً با فشار طولانی کلید دوربین عکس بگیرد یا شروع به شروع ضبط یک ویدیو در زمان راه‌اندازی آن کند.
  • برای کاهش تکان‌ها در حین فیلم‌برداری، دقت کنید ‎SteadyShot™‎ روشن و بر روی حالت «فعال هوشمند» تنظیم شده باشد.
  • خطوط مشبک را در تنظیمات دوربين فعال کنید تا بتوانید با استفاده از «قانون یک‌سوم‌ها» عکس بگیرید. اگر همیشه سوژه را در وسط کادر قرار ندهید، تصاویر جالب‌تری به دست می‌آید.
  • برای دریافت آخرین بهبودها و قابلیت‌های دوربین، نرم‌افزار تلفن هوشمند خود را به طور مرتب به‌روز کنید.

  بیشتر بدانید

  • با نحوه پیدا کردن نور مناسب همراه با جهت و رنگ مناسب آشنا شوید تا بتوانید به صحنه‌های عکاسی خود شکل و عمق بدهید. این نوع نور به صورت طبیعی درست پیش از طلوع و در زمان غروب آفتاب به وجود می‌آید. نور پنجره نیز می‌تواند خوب باشد.
  • خلاق باشید و زوایای مختلف را امتحان کنید. اگر بدانید تنها با خم شدن تا زانو یا شکم چه قدر عکس تغییر می‌کند شوکه خواهید شد. اما مراقب خود نیز باشید!
  • هنگام گرفتن عکس از اشیای متحرک، سعی نکنید شئ مورد نظر را دنبال کنید. بهترین ترفند این است که از جایی عکس بگیرید که شئ از مقابل شما عبور کند.
  • اگر نمی‌توانید کل سوژه‌ای را که می‌خواهید عکس‌برداری کنید در یک قاب قرار دهید، سعی کنید از برنامه دوربین «Panorama» برای داشتن یک زاویه عریض‌تر استفاده کنید.
  • با استفاده از برنامه «جلوه خلاقانه» در دوربين، عکس‌ها را پیش گرفتن بهبود ببخشید. به عنوان مثال، می‌توانید فيلتر اضافه کنید، عکس‌ها را شطرنجی کنید یا جلوه آینه ایجاد کنید.

  در حین ضبط ویدیو، عکس بگیرید. کافی است در حین ضبط ویدیو، روی دکمه شاتر ضربه بزنید.

  دانستنی‌ها

  • تعداد عکس‌ها و ویدیوهایی که می‌توانید ذخیره کنید، به وضوح به مقدار مگاپیکسل مورد استفاده و مدت زمان ویدیوها بستگی دارد.
  • ویدیوها و عکس‌های با وضوح بالا فضای بیشتری را در حافظه داخلی یا کارت حافظه شما اشغال می‌کنند. یک وضوح پایین‌تر معمولاً یک کیفیت نسبتاً خوب برای استفاده روزمره ارائه می‌کند.
  • توجه داشته باشید که ممکن است گاهی هنگام استفاده طولانی مدت از دوربین، تلفن هوشمند شما داغ شود. در برخی موارد، ممکن است برنامه دوربين موقتاً بسته شود. اجازه دهید دستگاه خنک شود و سپس برنامه را دوباره راه‌اندازی کنید.

  لطفاً توجه داشته باشید که این مطلب مختص به محصول خاصی نیست. بنابراین، ویژگی‌ها و عملکردهایی که شرح داده شد ممکن است بسته به دستگاه و/یا نسخه نرم‌افزار شما متفاوت باشد.

  این اطلاعات برای شما مفید بود؟
  بله خیر
  نظر شما ارزشمند است!
  چرا این اطلاعات برای شما مفید نبود؟
  ارسال
  سپاسگزاریم، نظر شما برای ما مهم است!