account arrowhead-down arrowhead-up mobile-menu search sm-bold-x x-skinny-rounded x-skinny arrowhead-right social-facebook social-googleplus social-instagram social-linkedin social-pinterest social-qzone social-renren social-tencent social-twitter social-vkontakt social-weibo social-youku social-youtube
Close
به ما کمک کنید وب سایتمان را بهبود ببخشیم
برای ارزیابی بازدید شما، به چند پرسش کوتاه پاسخ دهید.

راه‌اندازی مجدد، بازنشانی و جفت‌سازی مجدد

می‌توانید در مواقعی که دستگاه قفل می‌کند آن را به اجبار راه‌اندازی مجدد یا خاموش کنید. هیچ یک از تنظیمات یا داده‌های شخصی حذف نمی‌شود.

همچنین می‌توانید تنظیمات را به حالت اولیه کارخانه بازنشانی کنید. گاهی اوقات اگر دستگاه درست کار نکند این کار لازم می‌شود، اما توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید داده‌های مهم را نگه دارید، باید ابتدا از این داده‌ها در یک کارت حافظه یا سایر حافظه‌های غیرداخلی پشتیبان‌گیری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به تهیه فایل پشتیبان و بازیابی محتوای وسیله مراجعه کنید.

اگر دستگاه شما روشن نمی‌شود یا می‌خواهید نرم‌افزار آن را بازنشانی کنید، می‌توانید دستگاه را با استفاده از Xperia Companion تعمیر کنید. برای اطلاع بیشتر از نحوه استفاده از Xperia Companion، به Xperia Companion مراجعه کنید.

اگر دستگاهی که به اشتراک می‌گذارید چند کاربر دارد، ممکن است لازم شود به عنوان مالک یا کاربر اصلی وارد سیستم شوید تا بتوانید دستگاه خود را به تنظیمات اولیه کارخانه بازنشانی کنید.

راه‌اندازی مجدد دستگاه

اگر سطح شارژ باتری پایین باشد، ممکن است دستگاه دوباره راه‌اندازی نشود. دستگاه را به شارژر وصل کنید و دوباره آن را راه‌اندازی کنید.

 1. کلید روشن/خاموش نماد روشن/خاموش کردن دستگاه را فشار دهید و نگه دارید.
 2. در منوی باز شده، روی شروع مجدد ضربه بزنید. دستگاه به صورت خودکار راه اندازی مجدد خواهد شد.

راه‌اندازی مجدد اجباری دستگاه

 1. دکمه روشن/خاموش نماد روشن/خاموش کردن دستگاه و دکمه افزایش میزان صدا را به صورت همزمان به مدت ۶ ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
 2. دستگاه شما یک بار می‌لرزد. بسته به اینکه می‌خواهید دستگاه را به صورت اجباری راه‌اندازی مجدد یا خاموش کنید، مراحل زیر را دبنال کنید.
  • اگر می‌خواهید دستگاه به صورت اجباری راه‌اندازی مجدد شود: در این زمان، دکمه‌ها را رها کنید. دستگاه مجدد راه‌اندازی خواهد شد.
  • اگر می‌خواهید دستگاه به صورت اجباری خاموش شود: به فشار دادن دکمه‌ها ادامه دهید. پس از چند ثانیه دیگر، دستگاه سه بار می‌لرزد و خاموش می‌شود.

بازنشانی به تنظیمات کارخانه

برای پیشگیری از آسیب دایمی به دستگاه خود، هنگام بازنشانی به تنظیمات کارخانه آن را متوقف نکنید.

 1. از تمام داده‌های مهم موجود روی حافظه داخلی دستگاه پشتیبان بگیرید و آنها را روی کارت حافظه یا یک حافظه خارجی دیگر ذخیره کنید. اگر فایل رمزگذاری شده‌ای دارید که در کارت SD ذخیره شده است، باید رمزگذاری را نیز حذف کنید تا مطمئن شوید می‌توانید همچنان پس از بازنشانی به آنها دسترسی داشته باشید.
 2. تنظیمات > سیستم > بازنشانی را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.
 3. روی بازنشانی داده‌های کارخانه > بازنشانی تلفن ضربه بزنید.
 4. در صورت لزوم، الگوی بازگشایی صفحه‌نمایش خود را بکشید یا گذرواژه‌تان (یا کدپین) را برای ادامه وارد کنید.
 5. برای تأیید، روی پاک کردن همه موارد ضربه بزنید.

هنگام بازنشانی به تنظیمات کارخانه، نسخه نرم‌افزار Android‎ دستگاه شما به نسخه قبلی برنمی‌گردد.

تعمیر نرم‌افزار دستگاه

اگر رمز عبور، کد پین یا الگوی بازگشایی صفحه‌نمایش خود را فراموش کنید، می‌توانید از ویژگی تعمیر دستگاه Xperia Companion برای پاک کردن لایه امنیتی استفاده کنید. برای انجام این کار باید اطلاعات ورود به حساب Google خود را وارد کنید. با اجرای ویژگی تعمیر، نرم‌افزار را مجدداً روی دستگاهتان نصب می‌کنید و با این کار ممکن است برخی از داده‌های شخصی شما در این فرآیند پاک شود.

اگر به نظر می‌رسد که پس از به‌روزرسانی نرم‌افزار Xperia یا پس از اجرای تعمیر نرم‌افزاری یا بازنشانی به تنظیمات کارخانه، دستگاهتان منجمد شده است، به‌طور مداوم راه‌اندازی مجدد می‌شود یا اصلاً راه‌اندازی نمی‌شود، سعی کنید دستگاه را اجباراً خاموش و سپس دوباره آن را روشن کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، دستگاه را اجباراً خاموش کنید، سپس تعمیر نرم‌افزاری را انجام دهید.

برای پیدا کردن زمان بازیابی، از صفحه پشتیبانی Google در http://support.google.com بازدید کنید.

زمانی که نام کاربری یا رمز عبور حساب Google‎ جدیدی را دریافت می‌کنید، ممکن است نتوانید از آنها برای ورود به سیستم استفاده کنید.

تعمیر نرم‌افزار دستگاه با استفاده از Xperia Companion

قبل از انجام تعمیر نرم‌افزاری، مطمئن شوید که نام كاربری و رمز عبور حساب Google خود را می‌دانید. بسته به تنظیمات امنیتی‌تان، ممکن است نیاز باشد برای راه‌اندازی مجدد دستگاه بعد از تعمیر نرم‌افزاری، آن‌ها را وارد کنید.

 1. مطمئن شوید که Xperia Companion روی رایانه یا Mac شما نصب شده است.
 2. نرم‌افزار Xperia Companion را در رایانه باز کنید و روی در صفحه اصلی کلیک کنید.
 3. برای نصب مجدد نرم‌افزار و تکمیل روند تعمیر، از دستورالعملی که روی صفحه‌نمایش ظاهر می‌شود پیروی کنید.
این اطلاعات برای شما مفید بود؟
بله خیر
نظر شما ارزشمند است!
چرا این اطلاعات برای شما مفید نبود؟
ارسال
سپاسگزاریم، نظر شما برای ما مهم است!
محصول خود را بیابید
Find
در دستگاه Xperia™‎ خود، به تنظیمات > درباره تلفن/تبلت > شماره مدل بروید
Find
در دستگاه Xperia™‎ خود، به تنظیمات > درباره تلفن/تبلت > شماره مدل بروید