account arrowhead-down arrowhead-up mobile-menu search sm-bold-x x-skinny-rounded x-skinny arrowhead-right social-facebook social-googleplus social-instagram social-linkedin social-pinterest social-qzone social-renren social-tencent social-twitter social-vkontakt social-weibo social-youku social-youtube
  به ما کمک کنید وب سایتمان را بهبود ببخشیم
  برای ارزیابی بازدید شما، به چند پرسش کوتاه پاسخ دهید.

  نحوه امن نگه داشتن محتوای دستگاه

  در بیشتر موارد، دستگاهتان حاوی داده‌های حساس و خاطرات شخصی مانند عکس‌ها و فیلم‌هایی است که نمی‌خواهید از دستشان بدهید. اما اگر دستگاه شما گم یا دزدیده شود، چه باید کرد؟ برای کمک به شما، برخی از نکات مفید را در رابطه با اقداماتی که می‌توانید برای محافظت از محتوای دستگاهتان و ابقای آن‌ها انجام دهید جمع‌آوری کرده‌ایم.

  نحوه امن نگه داشتن محتوای دستگاه

  دو نکته ساده برای شروع کار

  اولاً، حساب Google™‎ را دریافت کنید و از طریق دستگاهتان وارد حساب شوید. به‌این‌ترتیب، می‌توانید از محتوای دستگاهتان پشتیبان‌گیری کنید و حتی در صورت گم‌شدن دستگاهتان آن را پیدا کنید. ورود به سیستم حساب Google همچنین باعث می‌شود که راه‌اندازی و استفاده از دستگاه در صورت دزدیده شدن آن، برای سایر افراد غیرممکن شود. دوماً، قفل صفحه‌نمایشی را تعیین و استفاده کنید تا دیگران نتوانند به دستگاهتان دسترسی داشته باشند.

  برای اطلاع از محل تنظیم الگوی قفل صفحه‌نمایش، پین یا رمز عبور، این فیلم را ببینید.

  اطلاعات حساب Google، شماره IMEI دستگاه و پین یا رمز عبور قفل صفحه‌نمایش را بنویسید و از این اطلاعات محافظت کنید. هرگز نمی‌دانید که چه زمانی ممکن است به آن نیاز پیدا کنید!

  label

  پشتیبان‌گیری از محتوا

  حتماً به‌طور مرتب از محتوای دستگاهتان پشتیبان‌گیری کنید. اگر دستگاه شما آسیب ببیند، گم یا دزدیده شود، می‌توانید محتوای پشتیبان‌گیری‌شده خود را روی دستگاهی کاملاً جدید یا روی دستگاه پیداشده‌تان بازیابی کنید. پشتیبان گیری منظم همچنین زمانی که ملزم به بازنشانی دستگاهتان یا تعمیر نرم‌افزار بشوید، حائز اهمیت است.

  می‌توانید از داده‌های برنامه، سابقه تماس، تنظیمات دستگاه، تقویم، دفترچه تلفن، عکس‌ها و ویدیوها در سرورهای فضای ابری آنلاین پشتیبان‌گیری کنید و آنها را با حساب Google خودتان همگام‌سازی نمایید. اگر حجم بزرگی از عکس‌ها، ویدیوها یا فایل‌های موسیقی در دستگاهتان دارید، توصیه می‌شود با استفاده از کابل USB یا در یک کارت حافظه، در یک رایانه از فایل‌هایتان پشتیبان‌گیری کنید.

  اگر دستگاه من گم یا دزدیده شود چه باید بکنم؟

  اگر دستگاه من گم یا دزدیده شود چه باید بکنم؟

  در صورت گم شدن دستگاهتان، می‌توانید با استفاده از سرویس آنلاین Find My Device آن را پیدا کنید. فقط کافی است با استفاده از حساب Google خود وارد سیستم شوید و محل دستگاهتان به‌طور دقیق روی نقشه مشخص خواهد شد. همین امروز آن را امتحان کنید تا طرز استفاده آن را یاد بگیرید!

  با استفاده از سرویس Find My Device، همچنین می‌توانید دستگاهتان را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که حتی در حالت بی‌صدا به مدت پنج دقیقه با صدای بلند زنگ بزند یا دستگاه را از راه دور قفل کنید و پیامی را روی صفحه‌نمایش، حاوی اطلاعات تماستان، نشان دهید. اگر گمان می‌کنید که دستگاه شما دزدیده ‌شده است، می‌توانید تمام محتویات آن را از راه دور پاک‌کنید. بااین‌حال، به یاد داشته باشید که بعد از انجام این کار، دیگر نمی‌توانید محل دستگاه را با استفاده از سرویس Find My Device پیدا کنید.

  برای استفاده از سرویس Find My Device، باید دستگاهتان را روشن کنید و وارد حساب Google خود شوید. همچنین باید مطمئن شوید که سرویس Find My Device و Location در منوی تنظیمات روشن و دستگاهتان در وب‌سایت Google Play قابل مشاهده باشد.

  اگر دستگاه من گم یا دزدیده شود چه باید بکنم؟
  اگر دستگاه من گم یا دزدیده شود چه باید بکنم؟

  نمی‌توانم قفل تلفن همراهم را باز کنم!

  نگران نباشید، هرکسی ممکن است طریقه بازکردن قفل صفحه‌نمایش خود را فراموش کند. اگر حساب Google دارید و به‌طور منظم پشتیبان‌گیری کرده‌اید، می‌توانید مجدداً به دستگاهتان و محتوای آن دسترسی پیدا کنید. باید دستگاهتان را بازنشانی کنید و آن را مجدداً تنظیم کنید. سپس به حساب Google خود وارد شوید و محتوای پشتیبان‌گیری‌شده خود را بازیابی کنید و حالا آماده‌اید که کارتان را شروع کنید!

  با استفاده از سرویس Find My Device یا با استفاده از ویژگی تعمیر نرم‌افزار در Xperia Companion می‌توانید دستگاهتان را بازنشانی کنید.

  اگر دستگاه من گم یا دزدیده شود چه باید بکنم؟
  به محافظت مضاعف نیاز دارید؟

  به محافظت مضاعف نیاز دارید؟

  تاکنون به مهم‌ترین مراحل در مورد شیوه ایمن نگه‌داشتن محتویات دستگاه پرداخته‌ایم: به حساب Google دستگاهتان وارد شوید، از قفل صفحه‌نمایش استفاده کنید و از محتوای دستگاه پشتیبان‌گیری کنید. بااین‌حال، ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای ارتقاء ایمنی دستگاه و محتوای آن استفاده کنید. در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می‌شود:

  پیام صفحه قفل. یک خط از متن را به صفحه قفل اضافه کنید. چرا نام و اطلاعاتی را که می‌تواند در صورت گم‌شدن دستگاهتان در بازیابی آن به شما کمک کند اضافه نمی‌کنید؟

  رمز گذاری. رمزگذاری باعث می‌شود که دستگاهتان در صورت دزدیده شدن به‌طور مضاعف محافظت شود. اگر محتوای دستگاهتان رمزگذاری شده باشد، تنها زمانی که قفل صفحه‌نمایش باز باشد می‌توانید آن را بخوانید.

  نرم‌افزار ضد ویروس. با نصب کردن و استفاده از برنامه ضد ویروس، دستگاهتان را در برابر ویروس‌ها، باج‌افزارها، جاسوس‌افزارها، اقدام‌های فریبکارانه و سایر بدافزارها محافظت کنید.

  محافظ Google Play محافظ Google Play در مورد برنامه‌هایی که احتمالاً آسیب‌رسان هستند هشدار می‌دهد و آنها را از دستگاهتان حذف می‌کند. همچنین قبل از اینکه برنامه‌ها را دانلود کنید، روی آنها آزمایش‌های ایمنی انجام می‌دهد.

  الصاق صفحه‌نمايش اگر شخص دیگری می‌خواهد از تلفن‌تان استفاده کند، می‌توانید با الصاق کردن صفحه‌نمایش یک برنامه و تنها دادن دسترسی به همان برنامه خاص، و نه هیچ چیز دیگری، محتوای دستگاهتان را ایمن نگه دارید.

  نرم‌افزار خود را به‌روزرسانی کنید. به یاد داشته باشید که دستگاهتان را با آخرین نسخه موجود نرم‌افزار به‌روز نگه دارید. به‌این‌ترتیب، شما همیشه آخرین مجموعه از ویژگی‌های امنیتی و حریم خصوصی را در اختیار دارید.

  به محافظت مضاعف نیاز دارید؟

  لطفاً توجه داشته باشید که این مطلب مختص به محصول خاصی نیست. بنابراین، ویژگی‌ها و عملکردهایی که شرح داده شد ممکن است بسته به دستگاه و/یا نسخه نرم‌افزار شما متفاوت باشد.

  این اطلاعات برای شما مفید بود؟
  بله خیر
  نظر شما ارزشمند است!
  چرا این اطلاعات برای شما مفید نبود؟
  ارسال
  سپاسگزاریم، نظر شما برای ما مهم است!