account arrowhead-down arrowhead-up mobile-menu search sm-bold-x x-skinny-rounded x-skinny arrowhead-right social-facebook social-googleplus social-instagram social-linkedin social-pinterest social-qzone social-renren social-tencent social-twitter social-vkontakt social-weibo social-youku social-youtube
  به ما کمک کنید وب سایتمان را بهبود ببخشیم
  برای ارزیابی بازدید شما، به چند پرسش کوتاه پاسخ دهید.

  صفحه لمسی درست کار نمی‌کند

  اگر صفحه لمسی بیش از حد حساس است، به خواست خودش عمل می‌کند، پاسخ نمی‌دهد یا حساسیت کمی دارد، می‌توانید چند راه‌حل موجود را امتحان کنید.

  • عملکرد صفحه لمسی می‌تواند تحت تأثیر کثیفی، گرما یا استفاده از پوشش‌ها یا محافظ‌های صفحه قرار بگیرد:
   • اگر از محافظ صفحه برای دستگاهتان استفاده می‌کنید، مطمئن شوید کاملاً اندازه صفحه است و حباب هوا، گرد و غبار یا رطوبت زیر محافظ صفحه وجود ندارد.

   • پوشش یا جلد محافظ ر از دستگاهتان جدا کنید تا مطمئن شوید برای عملکرد صفحه لمسی تداخل ایجاد نمی‌کند.

   • برای اطمینان از تمیز بودن صفحه لمسی، صفحه را با پارچه خشک و تمیزی تمیز کنید. قبل از استفاده از صفحه لمسی، مطمئن شوید دستان و انگشتان شما تمیز و خشک هستند.

   • اگر دستگاه خیلی داغ شود، ممکن است عملکرد لمس تحت تأثیر قرار بگیرد. بگذارید دستگاه خنک شود، سپس دوباره استفاده از صفحه لمسی را امتحان کنید.

  • دستگاهتان را خاموش کنید و سپس آن را دوباره روشن کنید. با انجام این کار، همه برنامه‌های درحال اجرا خاموش می‌شوند و حافظه پاک می‌شود که برخی اوقات مشکل را حل می‌کند.
  • می‌توانید در مواقعی که دستگاه قفل می‌کند یا به‌طور معمول راه‌اندازی مجدد نمی‌شود، آن را به اجبار راه‌اندازی مجدد یا خاموش کنید. در طول راه‌اندازی مجدد اجباری، هیچ یک از تنظیمات یا داده‌های شخصی حذف نمی‌شوند.

   راه‌اندازی مجدد اجباری دستگاه

   1. دکمه روشن/خاموش و دکمه افزایش میزان صدا را به صورت همزمان به مدت ۶ ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
   2. دستگاه شما یک بار می‌لرزد. بسته به اینکه می‌خواهید دستگاه را به صورت اجباری راه‌اندازی مجدد یا خاموش کنید، مراحل زیر را دبنال کنید.
    • اگر می‌خواهید دستگاه به صورت اجباری راه‌اندازی مجدد شود: در این زمان، دکمه‌ها را رها کنید. دستگاه مجدد راه‌اندازی خواهد شد.
    • اگر می‌خواهید دستگاه به صورت اجباری خاموش شود: به فشار دادن دکمه‌ها ادامه دهید. پس از چند ثانیه دیگر، دستگاه سه بار می‌لرزد و خاموش می‌شود.
   1. کلید روشن/خاموش را فشار دهید و نگه دارید تا دستگاه به لرزش درآید.
   2. چند لحظه صبر کنید تا دستگاه شروع به کار کند.
  • اگر مشکل هنگام شارژ کردن دستگاه اتفاق می‌افتد، مطمئن شوید از شارژر اصلی Sony و کابل USB که به‌طور ویژه برای شارژ دستگاه شما طراحی شده استفاده می‌کنید. شارژرهای دیگر ممکن است بر عملکرد صفحه لمسی اثر منفی بگذارند.
  • اگر در دستگاه کارت حافظه قرار دارد، آن را درآورید و دستگاه را مجدداً راه اندازی کنید. اگر خارج کردن کارت حافظه مشکل را برطرف کرد، ممکن است کارت حافظه‌تان آسیب دیده باشد. در این صورت، باید کارت حافظه دیگری برای دستگاه Xperia™‎ خود تهیه کنید.
  • برای بررسی اینکه آیا مشکل به دلیل یک برنامه دانلودشده است یا خیر، از حالت ایمن استفاده کنید. در حالت ایمن، دستگاه فقط با برنامه‌ها و نرم‌افزارهای نصب‌شده در هنگام خرید راه‌اندازی می‌شود. اگر کارآیی دستگاه در حالت ایمن بهبود یافت، احتمالاً یک یا چند برنامه دانلودشده پس از خرید تأثیر منفی روی دستگاه می‌گذارند. می‌توانید از حالت ایمن خارج شوید و دستگاه را مجدداً راه‌اندازی کنید، سپس برنامه‌ یا برنامه‌های مشکوک به ایجاد مشکل را حذف نصب کنید. اگر این مشکل اخیراً ایجاد شده است و مطمئن نیستید که کدام برنامه مشکل را ایجاد می‌کند، می‌توانید لغو نصب را از برنامه‌های دانلود شده اخیر شروع کنید.

   فعال کردن حالت امن

   1. دستگاهتان را خاموش کنید.
   2. کلید روشن/خاموش را فشار دهید و نگه دارید.
   3. زمانی که نشان Xperia™‎ نمایش داده شد، کلید روشن/خاموش را رها کنید، سپس کلید کاهش صدا را فشار دهید و نگه دارید تا حالت امن روی صفحه نشان داده شود.

   برای خروج از حالت امن، دستگاه را راه‌اندازی مجدد کنید.

   1. یکی از قسمت‌های خالی «صفحه اصلی» را لمس کنید و نگه دارید تا دستگاه به لرزش در آید. سپس تمام برنامه‌های قابل حذف با نماد نشان داده می‌شود.
   2. برنامه‌ای را که می‌خواهید حذف شود انتخاب کنید و سپس به گزینه حذف ضربه بزنید.

   برخی برنامه‌ها با مشخص شده‌اند و فقط قابل غیرفعالسازی هستند، لغو نصب نمی‌شوند. غیرفعال کردن یک برنامه باعث حذف تمام داده‌های آن می‌شود، اما می‌توانید دوباره آن برنامه را از تنظیمات ذخیره‌سازی > برنامه ها فعال کنید.

  • از برنامه Xperia™ Diagnostics برای انجام یک تست سریع جهت بررسی عملکرد صفحه‌نمایش لمسی استفاده کنید. Xperia™ Diagnostics می‌تواند مشکلات احتمالی سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری دستگاه Xperia™‎ شما را ارزیابی کند.

   اجرای یک آزمایش تشخیصی

   1. از صفحه اصلی ، روی ضربه بزنید.
   2. تنظیمات > دربارهٔ تلفن > تشخیص عیب را پیدا کنید و روی آن‌ها ضربه بزنید.
   3. بکشید تا به زبانه آزمایش بروید و یک آزمایش را از فهرست انتخاب کنید.
   4. دستورالعمل‌ها را دنبال کرده و جهت تأیید ویژگی، روی بله یا خیر ضربه بزنید.
   5. روی انجام شد ضربه بزنید.
  • دستگاهتان را به‌روزرسانی کنید تا مطمئن شوید که از کارآیی بهینه و آخرین بهبودها بهره می‌برید. در مورد روش به‌روزرسانی و یافتن آخرین نسخه نرم‌افزار بیشتر بخوانید.
  • از برنامه Xperia™ Companion برای اجرای تعمیر نرم‌افزار جهت بازنشانی دستگاه استفاده کنید. توجه داشته باشید هنگام تعمیر نرم‌افزار همه داده‌ها از حافظه داخلی دستگاهتان حذف نمی‌شوند. محتوایی که روی کارت SD ذخیره کرده‌اید، مثل عکس، ویودیو و موسیقی حذف نمی‌شود

   پشتیبان‌گیری از داده‌ها با استفاده از رایانه

   1. مطمئن شوید Xperia™ Companion برای رایانه یا Mac®‎ نصب شده است.
   2. دستگاه خود را با استفاده از کابل USB به رایانه وصل کنید.
   3. رایانه: اگر Xperia™ Companion به طور خودکار باز نشد، آن را اجرا کنید. پس از چند لحظه، رایانه دستگاه شما را شناسایی می کند.
   4. نسخه پشتیبان را در صفحه اصلی انتخاب کنید.
   5. برای پشتیبان گرفتن از داده‌های دستگاهتان، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

   در صورت امکان، باید همیشه از همه داده‌های شخصی خود قبل از اجرای یک تعمیر نرم‌افزاری، نسخه پشتیبان تهیه کنید. همه داده‌های موجود در حافظه داخلی در طول تعمیر نرم‌افزاری پاک می‌شوند. محتوای موجود در یک کارت SD خارجی حفظ می‌شود.

   1. مطمئن شوید Xperia™ Companion برای رایانه یا Mac®‎ نصب شده است.
   2. نرم‌افزار Xperia™ Companion را در رايانه باز کنید، اما تا زمانی که به دستورالعمل پنج مرحله‌ای در پنجره Xperia™ Companion نرفتید، دستگاه Xperia™‎ خود را متصل نکنید.
   3. را در صفحه رایانه انتخاب کنید.
   4. برای نصب مجدد نرم افزار و تکمیل تعمیر، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.
  • بررسی کنید ببینید آیا به هر نحو، صفحه آسیب دیده است. اگر صفحه آسیب دیده است، با ما تماس بگیرید .
  این اطلاعات برای شما مفید بود؟
  بله خیر
  نظر شما ارزشمند است!
  چرا این اطلاعات برای شما مفید نبود؟
  ارسال
  سپاسگزاریم، نظر شما برای ما مهم است!
  Close بستن
  محصول خود را بیابید
  FindCreated with Sketch.
  در دستگاه Xperia™‎ خود، به تنظیمات > درباره تلفن/تبلت > شماره مدل بروید
  FindCreated with Sketch.
  در دستگاه Xperia™‎ خود، به تنظیمات > درباره تلفن/تبلت > شماره مدل بروید