account arrowhead-down arrowhead-up mobile-menu search sm-bold-x x-skinny-rounded x-skinny arrowhead-right social-facebook social-googleplus social-instagram social-linkedin social-pinterest social-qzone social-renren social-tencent social-twitter social-vkontakt social-weibo social-youku social-youtube
  به ما کمک کنید وب سایتمان را بهبود ببخشیم
  برای ارزیابی بازدید شما، به چند پرسش کوتاه پاسخ دهید.

  چگونگی تسریع باتری

  اکثر ما تلفن‌های هوشمندمان را در سراسر روز همراه خود داریم و از آنها برای انجام کارهای مختلف بیشماری استفاده می‌کنیم. به همین دلیل تعجب‌آور نیست که بخواهیم باتری تا حد امکان بیشتر دوام داشته باشد! خوشبختانه، تعدادی مورد ساده وجود دارد که می‌توانید تا آخرین قطره از باتری خود استفاده کنید.

  چگونگی تسریع باتری

  همیشه چیزی هست که بتوانید انجام دهید

  مثلاً می‌توانید خدمات اشتراک‌گذاری مکان را که انرژی مصرف می‌کنند غیرفعال کنید، سطح روشنایی صفحه نمايش را کاهش دهید یا قابلیت اتصال دستگاه را با روشن کردن حالت هواپیما یا خاموش کردن Bluetooth محدود کنید. همه این موارد باعث می‌شوند تا مدت طولانی‌تری شارژ باتری داشته باشید. اما اگر روش زندگی، روتین‌ها یا عادت‌هایتان، باعث شوند که کمتر بتوانید باتری‌تان را شارژ کنید، چطور؟

  نگران نباشید! Xperia™‎ شما با طیفی از ویژگی‌های ذخیره انرژی عالی عرضه می‌شود. گزینه‌ها، بسته به دستگاه شما و نسخه Android™‎ که روی آن اجرا می‌شود متفاوت خواهند بود، اما همه آنها باعث طولانی‌تر شدن ماندگاری باتریتان خواهند شد - تنها کافی است که تصمیم بگیرید کدام ویژگی برای نیازهای شما بهترین گزینه است و سپس آن را فعال کنید. و برای برخی از ویژگی‌ها لازم نیست این کار را انجام دهید - زمانی که به آنها نیاز باشد، خودشان وارد عمل می‌شوند و در پس‌زمینه اجرا می‌شوند.

  آنچه که بهتر است به یاد داشته باشید این است که همه حالت‌های ذخیره انرژی معمولاً فعالیت‌های پس‌زمینه مانند همگام‌سازی ایمیل، اعلان‌ها و خدمات اشتراک‌گذاری مکان را محدود می‌کنند، در حالی که روی تماس‌های تلفنی و پیام‌رسانی اصلاً تأثیر نمی‌گذارند.

  بنابراین، چه زمانی به این انرژی اضافی نیاز دارید؟

  فوکوس بیشتر و تاری کمتر

  کسب‌وکار یا سرگرمی؟

  زمانی که می‌خواهید از دستگاهتان برای ساعت‌ها در محل کار یا برای فعالیت‌های روزمره مانند خواندن اخبار، عکس گرفتن یا فیلمبرداری استفاده کنید - و می‌دانید که نمی‌توانید مانند حالت عادی آن را شارژ کنید، فعال کردن حالت STAMINA بدیهی‌ترین انتخاب برای شما است. حالت STAMINA، مصرف باتری را کاهش می‌دهد و تا حد چشمگیری زمان آماده کار کلی را افزایش می‌دهد. هر زمانی که باید انرژی ذخیره کنید، می‌‌توانید حالت STAMINA را به صورت دستی روشن کنید یا اجازه دهید به طور خودکار در سطحی از باتری که تنظیم کرده‌اید فعال شود.

  بسته به دستگاهتان و نسخه Android™‎، حالت STAMINA یا یک ویژگی مشابه به اسم ذخیره باتری در دسترس خواهند بود.

  مدیریت حافظه

  لذت بردن از گردش‌های عالی

  حالت Ultra STAMINA برای موقعیت‌هایی عالی است که لازم است از دستگاهتان برای یک مدت زمان طولانی بدون شارژ کردن آن استفاده کنید. مثلاً مانند وقتی که به پیاده‌روی طولانی یا اردو می‌روید یا وقتی که در ساحل قدم می‌زنید. همچنین فعال کردن حالت Ultra STAMINA می‌تواند به عنوان آخرین راه نجات برای زمان آماده کار بیشتر در زمانی باشد که باتری واقعاً ضعیف است و شارژری در دسترستان قرار ندارد. زمانی که حالت Ultra STAMINA فعال شود، بسیاری از فعالیت‌های پس‌زمینه مانند همگام‌سازی‌ها و خدمات اشتراک‌گذاری مکان را غیرفعال می‌کند و همچنین صفحه نمایش اصلی را به صفحه نمایش اصلی حالت STAMINA با یک سری محدود از برنامه‌های مرکزی موجود تغییر می‌دهد تا بتواند تا حد ممکن در مصرف باتری صرفه‌جویی کند.

  داشتن کنترل خلاقانه کامل

  چرا مزاحم شدن؟

  مجبور نیستید! حالت Doze و حالت آماده کار برنامه‌ها، ویژگی‌های داخلی هستند که انرژی باتری را در زمانی که به صورت فعال از دستگاهتان یا برنامه‌های خاصی استفاده نمی‌کنید، ذخیره می‌کنند. زمانی که دستگاهتان برای مدتی مورد استفاده قرار نگیرد و زمانی که به یک شارژر متصل نباشد، حالت Doze به طور خودکار فعال می‌شود. در همین حال، حالت آماده کار برنامه‌ها، برنامه‌هایی را که برای یک مدت طولانی استفاده نشده‌اند شناسایی می‌کند و آنها را در حالت خواب مانند قرار می‌دهد. لازم نیست برای فعال کردن حالت Doze و حالت آماده کار برنامه‌ها کاری انجام دهید - همیشه اینجا در اختیار شما هستند.

  دریافت آخرین نرم افزار رسمی

  اجرای ۲۴/۷

  بهینه‌سازی باتری، کنترل بخش مرتبط با کاربر حالت STAMINA، ذخیره کننده باتری، حالت Doze و حالت آماده کار برنامه‌ها است. با استفاده از این ویژگی می‌توانید از به خواب رفتن برنامه‌ها با افزودن آنها به فهرست سفید بهینه‌سازی باتری جلوگیری کنید. کافی است کادر علامت‌گذاری کنار یک برنامه را در منوی بهینه‌سازی باتری علامت بزنید تا آن برنامه به دریافت پیام‌ها و داشتن دسترسی شبکه ادامه دهد.

  دریافت آخرین نرم افزار رسمی

  شارژ کردن یک مشکل نیست

  به یاد داشته باشید که اگر دستگاهتان را برای یک مدت طولانی پس از رسیدن به ۱۰۰٪ در شارژ بگذارید، باتری آسیب خواهد دید. برای جلوگیری از بروز این مسئله و برای افزایش طول عمر باتری، بسیاری از دستگاه‌های Xperia™‎ دارای ویژگی داخلی به نام Battery Care هستند. به طور خودکار هر گونه عادت شارژ منظم را شناسایی می‌کند و سرعت شارژ را کنترل می‌کند تا باتری درست قبل از اینکه بخواهید آن را از شارژ بکشید، به ۱۰۰٪ برسد. اگر Battery Care نتواند عادت‌های شارژ منظم را شناسایی کند، اصلاً فعال نخواهد شد.

  مدیریت حافظه

  Xperia™‎ - اولین با جدیدترین

  تنها با چند دقیقه شارژ می‌توانید به معنای واقعی کلمه چندین ساعت شارژ داشته باشید. شارژ تطبیقی Qnovo™‎ یک فناوری دیگر است که عمر باتری را افزایش می‌دهد. فشار شارژ را با اندازه‌گیری سلامت باتری و استفاده از آن اطلاعات برای تنظیم جریان شارژ، کاهش می‌دهد. سری Xperia™ X اولین دستگاه‌های موجود در دنیا هستند که از این ویژگی استفاده می‌کنند.

  اگر همچنان مطمئن نیستید که کدام ویژگی یا ویژگی‌های باتری برای نیازها و عادت‌های شما بهترین گزینه است، کافی است آنها را یکی پس از دیگری امتحان کنید. به همین سادگی است - و بابت مقدار انرژی باتری که می‌توانید ذخیره کنید، شگفت‌زده خواهید شد!

  مدیریت حافظه

  لطفاً توجه داشته باشید که این مطلب مختص به محصول خاصی نیست. بنابراین، ویژگی‌ها و عملکردهایی که شرح داده شد ممکن است بسته به دستگاه و/یا نسخه نرم‌افزار شما متفاوت باشد.

  این اطلاعات برای شما مفید بود؟
  بله خیر
  نظر شما ارزشمند است!
  چرا این اطلاعات برای شما مفید نبود؟
  ارسال
  سپاسگزاریم، نظر شما برای ما مهم است!