account arrowhead-down arrowhead-up mobile-menu search sm-bold-x x-skinny-rounded x-skinny arrowhead-right social-facebook social-googleplus social-instagram social-linkedin social-pinterest social-qzone social-renren social-tencent social-twitter social-vkontakt social-weibo social-youku social-youtube
  به ما کمک کنید وب سایتمان را بهبود ببخشیم
  برای ارزیابی بازدید شما، به چند پرسش کوتاه پاسخ دهید.

  معرفی Android

  با تمام امکاناتی که Android برای تلفن هوشمند یا تبلت Xperia شما ارائه می‌کند، آشنا شوید. کار را با راه‌اندازی حساب Google و کاوش در Google Play که مکانی برای دانلود برنامه‌ها و بازی‌های دلخواهتان است، شروع کنید. بهتر از همه‌چیز، می‌توانید دستگاه Android را به سلیقه خودتان شخصی‌سازی کنید.

  معرفی Android

  Android چیست؟

  Android سیستم عاملی برای تلفن همراه است که توسط Google برای تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی توسعه یافته است. Android از قبل به همراه مجموعه‌ای از برنامه‌های Google در تمام دستگاه‌های Xperia نصب شده است.

  با استفاده از برنامه‌هایی مانند Google،‏ Google Maps،‏ Gmail و YouTube، به راحتی اطلاعات را در وب پیدا کنید، مسیریابی کنید، ایمیل دریافت کنید و بنویسید، ویدیو تماشا کنید و بسیاری از کارهای دیگر را، درست مانند انجام آنها در رایانه، در تلفن یا تبلت‌تان انجام دهید.

  دستگاه Android را شخصی‌سازی کنید

  دستگاه Android را می‌توان بر اساس نیاز به روش‌های مختلفی شخصی‌سازی کرد. می‌توانید همه چیز را، از نماد و اندازه صفحه كليد، تا هشدارهای صوتی و زنگ‌ها، و برنامه‌های روی صفحه اصلی، تغییر دهید. و البته می‌توانید تصویر زمینه را تغییر دهید تا ظاهر کاملاً جدیدی به دستگاه‌تان ببخشید و آن را تا جایی که می‌خواهید شخصی نمایید.

  همچنین می‌توانید ابزارک‌هایی را که دسترسی مستقیم به برخی برنامه‌ها، ویژگی‌ها و تنظیمات ارائه می‌کنند، دانلود و نصب کنید. این به شما امکان می‌دهد تا میانبرهای خودتان را بسازید و به راحتی به ویژگی‌های پراستفاده دسترسی یابید.

  بسیار آسان است! هرجایی از صفحه را لمس کنید و نگه دارید تا بتوانید ابزارک‌ها، تصاویر زمینه و تنظیمات صفحه اصلی را تغییر دهید.

  دستگاه Android را شخصی‌سازی کنید

  Google Play

  Google Play‎ فروشگاه آنلاینی برای دانلود برنامه‌ها، بازی‌ها، آهنگ‌ها، فیلم‌ها و کتاب‌های Android است. دانلود و نصب برخی برنامه‌ها رایگان است، و برای برخی دیگر باید هزینه پرداخت کنید. برخی برنامه‌ها نیز نصب رایگان دارند، اما بعداً باید از درون آنها خرید درون‌برنامه‌ای انجام دهید. برای پرداخت هزینه برنامه باید کارت اعتباری یا نقدی را به حساب Google متصل کنید، که این کار در هنگام تنظیم حساب Google یا در هنگام دانلود نصب برنامه پولی از طریق Google Play انجام می‌شود.

  Google Play

  نصب و حذف برنامه‌ها

  برای نصب یک برنامه کافی است روی برنامه Play Store ضربه بزنید و جستجو را شروع کنید. هنگامی که برنامه مورد نظر را یافتید، روی آن ضربه بزنید تا نصب شروع شود. اگر دیگر بازی یا برنامه‌ای را نیاز ندارید، می‌توانید به همان آسانی آن را حذف کنید. و در صورت تغییر عقیده می‌توانید بعداً آن را دوباره نصب کنید.

  لطفاً توجه کنید که برنامه‌های ازپیش نصب‌شده معمولاً قابل حذف نیستند. ولی می‌توانید اغلب برنامه‌های از پیش نصب شده Sony و Google را غیرفعال کنید. این کار برنامه را از صفحه برنامه‌ها خارج می‌کند.

  نصب و حذف برنامه‌ها

  به‌روزرسانی‌های Android

  نرم‌افزار Android مرتباً پیشرفت می‌کند. هرگاه نسخه جدید نرم‌افزاری موجود باشد، می‌توانید ویژگی‌های جدید را دانلود و نصب کرده و از آخرین پیشرفت‌ها در دستگاه Xperia بهره‌مند شوید. نسخه‌های جدید رایگان هستند، و از آنجا که امنیت و کارآیی در آنها بهبود یافته است، توصیه می‌کنیم همیشه دستگاهتان را با آخرین نسخه موجود نرم‌افزار به‌روز نگه دارید. در منوی تنظیمات در دستگاهتان می‌توانید نسخه کنونی Android را ببینید. به یاد داشته باشید که نمی‌توانید به نسخه قبلی برگردید، بنابراین حتماً قبل از به‌روزرسانی از محتوا پشتیبان‌گیری کنید.

  خوشمزه و خوب! حتماً شنیده‌اید که نام نسخه‌های نرم‌افزار Android‎ از دسرها و شیرینی‌ها گرفته شده است، مثلاً نام نسخه‌های قبلی Marshmallow (پف‌نبات) و Nougat (نان بادامی) و Oreo (اورئو) بودند. Android 9 Pie آخرین نسخه موجود است.

  در دسترس بودن به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار بستگی به دستگاه، کشور یا اپراتور شما دارد. لطفاً توجه کنید که بدون درنظر گرفتن نسخه Android، برخی ویژگی‌ها و عملکردها ممکن است در هر دستگاهی متفاوت باشد.

  برای مشاهده نسخه فعلی نرم‌افزار، به‌روزرسانی‌ها و انتشارهای آینده نرم‌افزار، به صفحه نرم‌افزار در سایت پشتیبانی Sony Mobile بروید.

  به‌روزرسانی‌های Android

  بیشتر بدانید

  برای اطلاعات بیشتر درباره دستگاه Xperia و سیستم عامل آن، در سایت پشتیبانی Sony Mobile دستگاهتان را ببینید. راهنمای کاربر آنلاین مکانی عالی برای یافتن دستورالعمل‌های فوری و راهکارهای تنظیم و استفاده از دستگاه Xperia است.

  لطفاً توجه داشته باشید که این مطلب مختص به محصول خاصی نیست. بنابراین، ویژگی‌ها و عملکردهایی که شرح داده شد ممکن است بسته به دستگاه و/یا نسخه نرم‌افزار شما متفاوت باشد.

  این اطلاعات برای شما مفید بود؟
  بله خیر
  نظر شما ارزشمند است!
  چرا این اطلاعات برای شما مفید نبود؟
  ارسال
  سپاسگزاریم، نظر شما برای ما مهم است!