account arrowhead-down arrowhead-up mobile-menu search sm-bold-x x-skinny-rounded x-skinny arrowhead-right social-facebook social-googleplus social-instagram social-linkedin social-pinterest social-qzone social-renren social-tencent social-twitter social-vkontakt social-weibo social-youku social-youtube
  به ما کمک کنید وب سایتمان را بهبود ببخشیم
  برای ارزیابی بازدید شما، به چند پرسش کوتاه پاسخ دهید.

  استفاده از دستگاه در محیط‌های مرطوب یا پر گرد و غبار

  Note

  برای اطمینان از مقاومت دستگاه، تمام درپوش‌ها شامل درپوش‌های درگاه micro USB، شکاف سیم کارت و شکاف کارت حافظه در برابر آب، باید کاملاً بسته شده باشند.

  دستگاه هوشمند شما مطابق با رتبه‌‌بندی‌های نفوذپذیری (IP)‏، IP65 و IP68 به شرح جدول زیر، ضد آب و ضد گرد و غبار است. برای مشاهده اطلاعات دقیق‌تر در مورد رتبه نفوذناپذیری (IP) دستگاه، به قسمت نتایج آزمایش IP داخلی بروید و بر روی نام دستگاه خود کلیک کنید.

  این رتبه‌های اختصاصی IP بدین معنی است که دستگاه شما در برابر گرد و خاک و همچنین آب کم فشار، و اثرات غوطه‌ور شدن در آب شیرین (غیر نمکی) تا عمق 1.5 متر و برای 30 دقیقه مقاوم است.

  می‌توانید از دستگاه خود در این شرایط استفاده کنید:

  • محیط‌های دارای گرد و غبار، برای مثال یک ساحل دارای وزش باد.
  • هنگام خیس بودن انگشتان.
  • در برخی شرایط آب و هوایی نامساعد، مانند برف یا باران.
  • در آب شیرین (غیرنمکی) با عمق کمتر از 1.5 متر، برای مثال در آب تمیز دریاچه یا رودخانه.
  • در استخر دارای کلر.

  حتی با وجود مقاومت دستگاه در برابر آب و گرد و غبار، باید از قرار دادن غیر ضروری آن در معرض محیط‌های دارای گرد و غبار شدید، شن و گل، یا در محیط‌های مرطوب با دمای بسیار پایین یا بسیار بالا خودداری کنید. قابلیت ضدآب درگاه micro USB، شیار سیم کارت و شیار کارت حافظه و فیش هدست در تمام محیط ها یا شرایط تضمین نشده است.

  هرگز دستگاه را در آب شور غوطه‌ور نکنید یا اجازه ندهید درگاه micro USB یا فیش هدست با آب شور تماس پیدا کند. برای مثال، اگر در ساحل هستید، مراقب باشید که دستگاه از آب دریا دور بماند. همچنین دستگاه را در معرض مایعات شیمیایی قرار ندهید. برای مثال، اگر در حال شستن ظرف‌ها با دست هستید، از تماس مایع ظرفشویی با دستگاه خودداری کنید. پس از قرار گرفتن در معرض آب آلوده، دستگاه را با آب تمیز آبکشی کنید.

  استهلاک و فرسودگی عادی و وارد آمدن آسیب به دستگاه ممکن است باعث کاهش توانایی مقاومت آن در برابر گرد و خاک یا رطوبت شود. پس از استفاده از دستگاه در آب، تمام ناحیه‌های اطراف تمام درپوش‌ها، شامل درپوش‌های درگاه micro USB، شکاف سیم کارت و شکاف کارت حافظه را خشک کنید.

  اگر بلندگو یا میکروفون خیس شود، ممکن است تا قبل از خشک شدن کامل، عملکرد آنها دچار تداخل شود. لطفاً توجه کنید که زمان خشک شدن، بسته به محیط، می‌تواند تا سه ساعت طول بکشد. با این حال، در این زمان می‌توانید از دیگر ویژگی‌های دستگاه که از میکروفن یا بلندگو استفاده نمی کنند، بهره ببرید. هیچ یک از لوازم جانبی سازگار از جمله باتری‌ها، شارژرها، وسایل هندزفری و کابل‌های micro USB به خودی خود در برابر گرد و غبار و آب مقاوم نیستند.

  گارانتی شما شامل آسیب یا خرابی ایجاد شده بر اثر استفاده نامناسب یا نادرست از دستگاه (شامل استفاده در محیط‌هایی با مشخصات فراتر از محدودیت‌های مربوطه در رتبه‌بندی IP) نمی‌شود. اگر سؤال دیگری درباره نحوه استفاده از محصولات ما دارید، جهت راهنمایی به خدمات پشتیبانی مشتریان مراجعه کنید. همچنین برای اطلاعات گارانتی، به بخش اطلاعات مهم که از راهنمای تنظیم دستگاه قابل دسترسی است، مراجعه کنید.

  این اطلاعات برای شما مفید بود؟
  بله خیر
  نظر شما ارزشمند است!
  چرا این اطلاعات برای شما مفید نبود؟
  ارسال
  سپاسگزاریم، نظر شما برای ما مهم است!
  محصول خود را بیابید
  Find
  در دستگاه Xperia™‎ خود، به تنظیمات > درباره تلفن/تبلت > شماره مدل بروید
  Find
  در دستگاه Xperia™‎ خود، به تنظیمات > درباره تلفن/تبلت > شماره مدل بروید