account arrowhead-down arrowhead-up mobile-menu search sm-bold-x x-skinny-rounded x-skinny arrowhead-right social-facebook social-googleplus social-instagram social-linkedin social-pinterest social-qzone social-renren social-tencent social-twitter social-vkontakt social-weibo social-youku social-youtube
Close
به ما کمک کنید وب سایتمان را بهبود ببخشیم
برای ارزیابی بازدید شما، به چند پرسش کوتاه پاسخ دهید.

اندازه‌گیری استرس و بازیابی

استرس بخشی طبیعی از زندگی روزانه است و در وضعیت کلی سلامت و توازن شخص مشارکت دارد. مقادیر استرس و بازیابی ارائه شده توسط SmartBand 2 به ترکیب ضربان قلب (HR) و تغییر پذیری ضربان قلب (HRV) شما مرتبط اند. SmartBand 2 تغییر پذیری ضربان قلب شما را تجزیه و تحلیل کرده و تعیین می کند بدن شما به چه میزان سطوح استرس را در وضعیت های مختلف در طول روز مدیریت می کند.

SmartBand 2 می تواند ضربان قلب (HR) و تغییر پذیری ضربان قلب (HRV) را بسنجد حتی اگر دستگاه از دستگاه Android™‎ تان جدا شده باشد. داده های جمع آوری شده با استفاده از حسگر ضربان قلب تا 72 ساعت ذخیره شده و در زمان اتصال به دستگاه Android™‎ از طریق بلوتوث یا NFC همگام سازی می شود.

Note

این محصول به منظور کمک به شما برای تعقیب فعالیت ورزشی و سبک زندگیتان است. این یک وسیله پزشکی نبوده و داده های آن نباید هیچگاه جهت اتخاذ تصمیم های پزشکی (مانند پیشگیری، تشخیص، نظارت یا درمان بیماری یا مصدومیت) به کار رفته یا نظر یک متخصص در امور پزشکی را جایگزین کنند. Sony Mobile هرگونه تعهد مبنی بر اینکه این دستگاه می تواند برای اهداف پزشکی استفاده شود یا مناسب آن است را رد می کند. پیش از اتخاذ یا تغییر رژیم ورزش جدید با استفاده از این دستگاه به دنبال توصیه پزشکی بروید به خصوص اگر از این دستگاه به همراه دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب یا دیگر وسایل پزشکی استفاده می کنید.

Note

استفاده طولانی از اندازه‌گیری ضربان و استرس مصرف باتری را افزایش می‌دهد.

اندازه‌گیری نبض

اندازه‌گیری نبض معمولاً روش توصیه شده تشخیص ضربان قلب (HR) است که می‌تواند شاخص ناهمواری برای شدت ورزش باشد. ضربان قلب به وسیله تعداد دفعاتی که قلب در یک دقیقه (BPM) می‌تپد تعیین می‌شود. با وجود اینکه "نبض" و "ضربان قلب" دو مفهوم متفاوتند، این مفاهیم با یک معنی در این راهنما استفاده شده‌اند.

سطوح استرس و بازیابی

استرس و بازیابی با استفاده از تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) تعیین می‌شود. ضربان قلب هیچگاه ثابت نیست و زمان میان دو ضربان پی‌در پی از یک ضربان تا دیگری متفاوت است. این تفاوت تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) نامیده می‌شود. اگر تفاوت بین ضربان‌ها بالا باشد، این نشانگر یک حالت راحت یا بازیابی است. اگر تفاوت پایین باشد، این نشانگر استرس است.

فعالیت‌هایی همچون کتاب خواندن ممکن است منتج به سطوح پایین استرس شود یا حتی ممکن است به صورت بازیابی شناخته شود. برای مثال، لحظات مشغولیت به کار یا در مدرسه ممکن است منتج به نمایش استرس بالا شود. مهم است که توجه کنیم یک واکنش استرس لازم نیست منفی باشد؛ ممکن است نشانگر این باشد که گاهی هیجان یا تفریح را تجربه می‌کنید. برای متوازن کردن دوره‌های استرس بالا، لازم است با استراحت و خواب خوب بازیابی کنید. سطح استرسی متوسط ممکن است نشانگر عملکرد راحتی باشد که در طول فعالیت‌های کار و اجتماعی رایج است.

بازیابی در اکثر اوقات در زمان خواب اتفاق می‌افتد. عواملی وجود دارد که می‌تواند اندازه‌گیری‌های بازیابی شما را تحت تأثیر قرار دهند. سبک زندگی فعال فیزیکی، تغذیه سالم، مصرف کمتر الکل و حذف عوامل استرس بهبود بازیابی در طول خواب در بلند مدت را ممکن می‌کند. پرهیز از فعالیت‌های فیزیکی بسیار شدید و آرام کردن فعالیت‌های مغزی درست پیش از رفتن به رخت خواب نیز تاثیر مثبتی بر بازیابی دارد.

Note

مقادیر استرس و بازیابی ارائه شده به وسیله SmartBand 2 منبع قابل اعتمادی برای تجزیه و تحلیل کلی توانایی فیزیکی نیستند. به عنوان مثال ورزش‌های کم شدت، ممکن است اشتباه به عنوان بازیابی قلمداد شوند.

Note

برای دریافت اندازه‌گیری استرس و بازیابی‌تان، SmartBand 2 خود را حداقل یک شب زمانی که به رختخواب می‌روید بپوشید.

چگونه SmartBand 2 ضربان و فشار شما را اندازه‌گیری می‌کند

SmartBand 2 برای تشخیص میزان خون در حال جریان در مچ دست در هر لحظه داده شده از چراغ های سبز جفت شده با دیودهای حساس به نور استفاده می کند. SmartBand 2 با روشن و خاموش کردن چراغ هایش صدها بار در ثانیه می تواند تعداد دفعاتی که قلب در دقیقه می تپد را محاسبه کرده و تخمینی از ضربان قلب شما ارائه کند.

عواملی که بر اندازه ‌گیری ضربان و استرس تأثیر می‌گذارند

عوامل بسیاری می‌ توانند روی عملکرد حسگر ضربان قلب SmartBand 2 تأثیر بگذارند.

  • جریان خونی پوست: مقدار خونی که از طریق پوستتان جریان دارد - به طور قابل توجهی از یک شخص تا شخص دیگر متفاوت است و نیز ممکن است تحت تأثیر محیط باشد. برای مثال اگر در سرما ورزش می‌کنید، جریان خونی پوست در مچتان ممکن است به اندازه ای پایین باشد که دریافت نتیجه گیری برای حسگر سخت باشد.
  • تحرک: حرکات ریتمیک همچون دویدن یا دوچرخه سواری نتایج بهتری نسبت به حرکات غیر یکنواخت مانند تنیس یا بوکس برای حسگر ضربان قلب دارد.
  • دگرگونی رنگ پوست: تغییرات ثابت یا موقت در پوستتان، مانند برخی خالکوبی‌ها. جوهر، الگو و رنگ برخی خالکوبی‌ها می‌تواند مانع رسیدن نور به حسگر شود و گرفتن نتایج قابل اعتماد را دشوار نماید.

گرفتن بهترین نتیجه از حسگر ضربان قلب SmartBand 2

حتی تحت شرایط ایده‌آل، SmartBand 2 ممکن است قادر نباشد ضربان قلب قابل اعتمادی را هر بار برای هر شخص بخواند. برای درصد کوچکی از کاربران، عوامل مختلفی ممکن است خواندن هر گونه ضربان قلب را به طور کلی غیرممکن کند. اگر می‌خواهید خواندن از حسگر ضربان قلب را بهبود بخشید مراحل زیر را اجرا کنید:

  • مطمئن شوید که SmartBand 2 خود را به صورت مناسب اما راحت روی مچ خود بسته‌اید. اگر در جای خود روی مچتان قرار نگرفته و حسگر ضربان قلب نمی‌تواند به خوبی بخواند، مچ بند را سفت‌تر کنید.
  • ممکن است لازم باشد SmartBand 2 و به خصوص حسگر ضربان قلب را پس از ورزش یا تعرق شدید تمیز نمایید.

اندازه‌گیری خودکار ضربان و استرس

SmartBand 2 سطح ضربان و استرس و بازیابی شما را حدود 6 بار در ساعت اندازه‌گیری می‌کند.

اندازه‌گیری دستی ضربان و استرس

می‌توانید از SmartBand 2 خود بخواهید ضربانتان را در هر زمان چه از طریق خود دستگاه یا از طریق دستگاه Android™‎ بخواند.

برای دریافت بهترین ضربان قلب در زمان ورزش، حسگر ضربان قلب را چند دقیقه پیش از فعالیت فیزیکی راه اندازی کنید تا حسگر بتواند ضربان شما را بیابد.

Note

اعلان ها، به جز تماس های ورودی و هشدارها، زمانی که ضربان و استرس را به صورت دستی اندازه گیری می کند به SmartBand 2 ارسال نمی شود.

اندازه‌گیری نبض و استرس به صورت دستی از طریق SmartBand 2

  1. برای آغاز اندازه‌گیری نبض و سطح استرس‌تان، دو بار دکمه روشن/خاموش را فشار دهید. چراغ‌های اعلان شروع به چشمک زدن با رنگ نارنجی به صورت یک در میان کرده و سپس وقتی خواندن کامل شد با هم چشمک می‌زنند. سپس نتایج موجود در برنامه SmartBand 2 در iPhone شما نمایش داده می‌شود.
  2. برای اتمام اندازه‌گیری، دو بار کلید روشن/خاموش را فشار دهید.

Note

اگر SmartBand 2 نتواند نبض شما را تشخیص دهد، سه بار می‌لرزد و چراغ‌های اعلان شروع به چشمک زدن به رنگ نارنجی به صورت یک در میان می‌کنند. اگر حسگر ضربان قلب خوانشی دریافت نکند، وضعیت SmartBand 2 را روی مچ خود تنظیم کرده یا حسگر را تمیز کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره بهبود خواندن از حسگر ضربان قلب، به گرفتن بهترین نتیجه از حسگر ضربان قلب SmartBand 2 مراجعه کنید.

اندازه‌گیری نبض و استرس شما به صورت دستی از طریق دستگاه Android™‎

  1. از صفحه اصلی برنامه‌های دستگاه Android™‎ خود، SmartBand 2 را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. SmartBand 2 بلافاصله تلاش می‌کند از حسگر ضربان قلب خوانشی را دریافت کند و نتایج را روی Lifelog یا برنامه SmartBand 2 نمایش دهد.
  2. برای اتمام اندازه‌گیری، از برنامه SmartBand 2 خارج شوید.
این اطلاعات برای شما مفید بود؟
بله خیر
نظر شما ارزشمند است!
چرا این اطلاعات برای شما مفید نبود؟
ارسال
سپاسگزاریم، نظر شما برای ما مهم است!
محصول خود را بیابید
Find
در دستگاه Xperia™‎ خود، به تنظیمات > درباره تلفن/تبلت > شماره مدل بروید
Find
در دستگاه Xperia™‎ خود، به تنظیمات > درباره تلفن/تبلت > شماره مدل بروید